Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

flag en

 

Před rokem vyzvalo MŠMT ve výzvě Šablony II mateřské a základní školy k čerpání 6 miliard korun. Výzva umožňuje pro účely realizace aktivit také pořízení pomůcek, mimo jiné také možnost pořídit hardware a digitální techniku. V rámci šablony Využití ICT ve vzdělávání (pro MŠ kód aktivity 2.I/11, pro ZŠ 2.II/16) je přímo jedním z výstupů vedle samotné výuky také nákup mobilních zařízení, tj. tabletů, nebo notebooků.

V šabloně  se konkrétně uvádí: ,,Může ji (škola) využít vždy na skupinu 10 žáků a pořídit pro ně 10 zařízení (tabletů/notebooků). Finanční prostředky na realizaci šablony a nákup 10 zařízení obdrží v takové výši, jak dlouho plánuje aktivitu realizovat. Tuto aktivitu může škola zvolit i vícekrát a zakoupit tak více zařízení pro více žáků, případně si díky aktivitě sestavit mobilní učebnu.”

Varianty jsou v rámci výzvy čtyři, přičemž v každé je povinností pořídit 10 ks mobilních zařízení.

marvin meyer 571072 unsplasha) 64 hodin/týdnů: 128 000 Kč
b) 48 hodin/48 týdnů: 96 000 Kč
c) 32 týdnů: 64 000 Kč
d) 16 hodin/16 týdnů: 32 000 Kč. 

 

Šablonu lze volit ve zvolené variantě násobně podle počtu zapojených dětí a je možné tak nakoupit více zařízení pro více zapojených dětí. S násobkem šablon se násobí počet zapojených dětí, počet pořízených zařízení a počet realizovaných hodin. Zároveň platí, že je lze v žádosti o podporu zvolit pouze jednu z variant aktivity. Není tedy možné v žádosti o podporu kombinovat více variant (a, b, c, d).

 Mimo povinnosti nákupu 10 mobilních zařízení může škola v projektu v rámci všech aktivit nakupovat pomůcky libovolného charakteru, pokud je pro realizaci projektu potřebuje. Volba dalších pomůcek je v kompetenci ředitelů škol podle individuálních potřeb školy. Jediným omezením je nemožnost nákupu investic a financování stavebních úprav.

Celkově tak můžete pořídit techniku pro desítky žáků na vaší škole. Tak proč toho nevyužít? Výzva trvá do 28.6.2019 a zbývají ještě zhruba 3 miliardy korun. Proto neváhejte a podejte si žádost co nejdříve.

Před podáním žádosti je potřeba spočítat a rozdělit rozpočet na techniku, další pomůcky,  odměny pedagogů a odborníků, kteří se aktivit projektů zúčastní, náklady na administrativu a vedení projektu. Před podáním žádosti o podporu je také potřeba nejdříve vyplnit Kalkulačku indikátorů, která významně pomůže s tvorbou rozpočtu projektu a zajistit ostatní potřebné přílohy. Žádost se následně podává v systému IS KP14+, který ředitelé škol velmi dobře znají. Dokumentace výzvy, se kterou je potřeba se před podáním žádosti seznámit, je zveřejněna na webových stránkách OP VVV v sekci Aktuální výzvy: https://opvvv.msmt.cz/aktualni-vyzvy.

Pro dotazy žadatelů a příjemců je nadále připravena Konzultační linka pro výzvy zjednodušených projektů.

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: +420 234 814 777

Autor: Jan Schönbauer ve spolupráci s MŠMT

 

Autor: Jan Schönbauer, projekt iMyšlení

Sdílejte akci:

Nejnovější články přímo do vaší e-mailové schránky

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů