Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

flag en

Projekt iMyšlení srdečně zve na sedmý ročník Evropského týdne programování Code Week 2019. Zapojte se do této kampaně, zorganizujte vzdělávací akci ve svém okolí. Společně tak můžeme přiblížit programování a digitální gramotnost široké veřejnosti.

 

Press release 2019Code Week probíhá od 5. do 20. října 2019. Organizátoři a lektoři mají na výběr hned několik možností, jak se na Evropský týden programování připravit. V nabídce jsou nové vzdělávací materiály, výukové plány a online školení. Například:

  1.   Letní škola Code Week pro učitele ze základních škol (9. - 12. 7. 2019)

Pilotní školící projekt, který propojí vybrané Leading Teachers ze základních škol. (Leading Teachers tj. pedagog, který na místní a regionální úrovni podněcuje ostatní pedagogy a ředitele škol k účasti na Týdnu programování a mimo jiné podporuje zapojené aktéry). Praktické semináře budou zaměřené na zavedení programování do běžné výuky a využití inovativních výukových přístupů. Program kurzu vychází ze základů informatiky (Computer Science Fundamentals) z kurikula na code.org a z metodologie Evropského týdne programování.

Stále máte také šanci zapojit se k projektu Code Week  jako Leading teachers.

  1.    Hloubkový otevřený online kurz (MOOC) (od 16.9. 2019)

Pro učitele všech předmětů se chystá otevřený online kurz, který potrvá pět týdnů. Tento kurz prohloubí znalosti v oblasti programování a informatického myšlení. Učitelům ukáže, jak efektivně zapojit programovací aktivity do výuky.

 

Code Week roste,  2,7 milionu účastníků v roce 2018

Code Week má v současné době zhruba 80 dobrovolných ambasadorů, 42 koordinátorů a 280 Leading teachers. Loňského ročníku se zúčastnilo přes 10 % škol z celé EU a zemí západního Balkánu. Téměř 44 000 akcí navštívilo přes 2,7 milionu zájemců. V České republice se v loňském roce konalo krásných 146 událostí.

Více informací o Evropském týdnu kódování Code Week naleznete na webových stránkách, které jsou nově dostupné v 29 jazycích a kde jsou k dispozici ucelené praktické informace a přístup k vzdělávacím a výukovým zdrojům.

 

Možnost grantu

Na svou akci lze zažádat také o grant. Registrace je otevřena od 3. června do 8. září 2019 a získat můžete 10.000 Kč. Žádost podáte vyplněním registračního formuláře na stránkách Meet and Code. Podmínkou je registrace neziskové organizace v programu TechSoup (www.techsoup.cz) Podrobnější informace o programu Meet and Code naleznete zde.

Pokud máte zájem se do projektu Code Week zapojit a potřebujete poradit, můžete kontaktovat české ambasadory, kteří vám rádi pomohou.

 

Autor: Michaela Svobodová

 

Sdílejte akci:

Nejnovější články přímo do vaší e-mailové schránky

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů