Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

flag en

Nová soutěž DIDA-IT je příležitostí pro aktivní pedagogy všech stupňů prezentovat vlastní inovační vzdělávací materiál rozvíjející informatické myšlení. Úspěšní učitelé pak dostanou zajímavou příležitost inspirovat své kolegy a další učitele v inovačním přístupu v  rozvíjení informatického myšlení a výuce informatiky.

 

LOGO

 

„Naším cílem je zpopularizovat takové platformy a technologie, které nejsou tradičně používány. Proto budou do soutěže zařazeny pouze materiály založené na jiných technologiích a platformách, než těch, které jsou využity v nových učebnicích.“ říká koordinátor soutěže Mgr. Tomáš Javorčík, Ph.D. Doplňme, že konkrétně jsou tedy ze soutěže vyloučeny tyto platformy - Bee-bot, Scratch, Python, LEGO WeDo, LEGO Mindstorms, Micro:bit, Arduino.

Patříte mezi ty, kteří mají v zásobě zajímavý a inovativní vzdělávací materiál? Nebo máte takového šikovného kolegu ve svém okolí? Pak nepřehlédněte, že zájemci se mohou se svým vzdělávacím materiálem hlásit do konce října přes registrační formulář.

Co čeká přihlášené a oceněné?

Účastníci soutěže budou mít čas do 29. listopadu, což je termín pro odevzdání soutěžní verze materiálů.

Soutěžní příspěvek musí kromě inovačního vzdělávacího materiálu obsahovat také metodiku pro učitele zpracovanou dle šablony (ke stažení níže). Vzdělávací materiály mohou nabývat různých podob a formátů, které umožňují bezplatné používání nebo převoditelný do takovéhoto formátu bezplatně dostupnou aplikací. Zpravidla se jedná o tyto formáty:

Webová stránka, PDF, TXT, JPG, JPEG, PNG, GIF, MP3 a další.

Odborná porota vybere pět nejlepších vzdělávacích materiálů, které v lednu 2020 vyhlásí. Jejich autoři je pak budou prezentovat na odborné konferenci DIDINFO 2020 v Liberci a následně budou finančně podpořeni tak, aby svůj materiál mohli dopracovat podle požadavků NÚV a materiál mohl být zveřejněn široké pedagogické veřejnosti na tomto webu.

Šablona pro zpracování metodiky: šablona.docx

Shrnutí důležitých termínů soutěže DIDA-IT:

Vyhlášení soutěže:                                       1. října 2019

Uzávěrka přihlášek:                                     15. prosince 2019
2019
Odevzdání soutěžní verze materiálů:         
15. prosince 2019

Vyhlášení výsledků soutěže:                       leden 2020

Finále (konference DIDINFO 2020):             12.−14. února 2020 (termín prezentace bude upřesněn)

Odevzdání finální verze ke zveřejnění:       květen 2020

V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na Mgr. Tomáše Javorčíka, Ph.D. (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

 

Sdílejte akci:

Nejnovější články přímo do vaší e-mailové schránky

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů