Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

flag en

Inspiromat k informatickému myšlení

 

Pakliže se chcete do tématu informatického myšlení ponořit více, ať už sami či společně se svými dětmi, nabízíme průběžně aktualizovaný a doplňovaný přehled různých informačních zdrojů. Najděte si to, co vás nejvíce zajímá, a začtěte - zakoukejte - zaposlouchejte - zakódujte se!

Webové stránky

Vyzkoušejte si sami nebo se svými dětmi první i pokročilé krůčky v programování. Zvládne to každý a je to zábava! V seznamu najdete také stránky iniciativ, které nabízí větší množství tématických workshopů a kroužků pro děti a tématické účty na sociálních sítích.

Hračky a deskovky

Chcete pořídit svým dětem zajímavý dárek? Zkuste si prohlédnout ty, které podle nás dobře rozvíjí informatické myšlení, třeba vás některá zaujme.

Aplikace

Nabízíme přehled mobilních aplikací, které se věnují informatickému myšlení. Vyberte si aspoň jednu a vyzkoušejte ji.

Knihy

Knižní tipy pro dospělé i dětské zvídavé čtenáře, kteří se do informatického myšlení chtějí zakousnout a začíst.

Videa

Přehled tématických videí o tom, co je to informatické myšlení, jak ho pojali v některých školách, nebo proč je pro dnešní společnost tak důležité. Nemáte-li mnoho času a přesto chcete vědět víc, jsou videa ideální cestou, kde lze začít.

Články

Přehled zajímavých článků o informatickém myšlení z nejrůznějších zdrojů a s nejrůznější optikou.

Pro učitele

Zvlášť nabízíme inspiromat pro učitele, ve kterém najdou zajímavé české i zahraniční zdrojové portály se vzdělávacími materiály k informatice, vzdělávání sami pro sebe a další.

Soutěže

Nabízíme přehled informatických soutěží, do kterých se můžou zapojit leckdy i ti nejmenší. Doporučte některou vaší škole. 

 

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů