Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

flag en

 • Podporujte svou školu a pomáhejte

  Škola potřebuje:

  • stabilní a dostatečnou konektivitu pro připojení školních zařízení k internetu,
  • vnitřní infrastrukturu,
  • potřebný hardware a software,
  • průběžnou správu a zabezpečení zařízení a sítí - pozor, tohle je soustavný náklad, nevyřeší se to jednorázově. 

  Prosíme, buďte v úzkém kontaktu se svou školou a průběžně zjišťujte, s čím byste mohli pomoci. 

 • Zajímejte se

  Ptejte se ve vašich školách, jak vypadá současná výuka informatiky a jak ji chce škola rozvíjet, jak reaguje na připravované změny Rámcových vzdělávacích programů. Podporujte průběžné vzdělávání učitelů v oboru. Co učitelé k výuce informatiky používají? Znají naše vzdělávací materiály nebo podle čeho učí? Mají to, co k výuce potřebují? Co ještě chybí, aby výuka byla kvalitní a žáky zajímala?

  Podívejte se naše učebnice.

  Okoukněte neziskový projekt Hour of Code a zkuste si některou úlohu vyřešit sami nebo s vlastními dětmi. Plno jich je přeloženo do češtiny

  Na MIT vyvíjejí už mnoho let výukové prostředí Scratch, blokový programovací jazyk, který je ve verzi Junior vhodný pro děti už od 4 let. Ale používá se pro výuku programování i na vysokých školách.  "Umí" česky. 

  Česko se od počátku zapojuje do evropské iniciativy CodeWeek - Týden programování. Každý rok akcí přibývá, podívejte se, co všechno zvládli loni připravit čeští pořadatelé. Inspirujte se a zapojte do příštího ročníku i svou školu. 

   

 • Síťujte

  Propojujte lokální aktéry vzdělávání pro podporu informatického myšlení na školách.

  INSPIRACE

 • Sdílejte a šiřte informace

  Přes sociální sítě se informace šíří rychlostí blesku. Dejte vědět o informatickém myšlení svým kolegům, přátelům a followerům.

  Na Facebooku máme přes 1700 sledujících. Přidejte se.

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů