Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

flag en

 • Pracujte s informatikou jako plnohodnotným předmětem

  Nerozvrhujte ji na odpoledne, kdy už jsou žáci unavení a těší se domů. Nenechávejte ji odpadnout. Neočekávejte hodnocení jedničkami za účast. Nepřistupujte na argument "vždyť je to jen informatika". 

 • Pečujte o učitele

  Zajímejte se (i u externího) učitele informatiky o kvalitu jeho práce a podporujte ho.  Dobré učitele informatiky budete potřebovat – vychovejte si je, hýčkejte a podporujte v profesním růstu. Doporučte jim  zapojení do komunit učitelů informatiky (např. FB skupina Učíme informatiku, buňky Informatikáři informatikářům, digicentra Elixíru do škol, Jednota školských informatiků

 • Dopřejte informatice více času

  Využijte disponibilních hodin pro zvýšení počtu hodin informatiky. Doporučujte pracovat s ICT v dalších oborech (předmětech). Žáci se mohou procvičit v práci s počítačem na praktických úlohách z jiných oborů a v informatice zbude víc času na informatické myšlení a programování. 

 • Propojte se s dalšími

  Ve všech regionech najdete lidi, kteří se již výuce informatiky věnují a s nimiž lze navázat spolupráci. Zkuste kontaktovat příslušnou katedru pedagogické fakulty nebo jiné vysoké školy. Jinde může pomoci Dům dětí a mládeže, Stanice mladých techniků, knihovna či podobná zájmová organizace. I mezi rodiči a přáteli školy můžete najít někoho, kdo se výukou informatiky zabývá a rád se zapojí.

  Příklady spoluprací

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů