Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlsíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

Pilotování vznikajících učebnic

Učebnice a vzdělávací materiály

Betaverze sad vzdělávacích materiálů odpovídají novým RVP z informatiky pro všechny stupně škol. Vytvořené materiály jsou dány k dispozici učitelům jako návod či inspirace, jak učit danou oblast informatiky a přitom u žáků rozvíjet myšlení nebo jak naplnit vzdělávacím obsahem výuku, aby vyhovovala novým RVP. Učitel se může rozhodnout podle těchto materiálů realizovat celou svoji výuku, nebo si vybrat některé oblasti a svoji výuku jimi doplnit. Finální verze těchto učebnic bude po pilotním ověření na školách k dispozici pro školní rok 2020-21.

Vzdělávací materiály slouží také pro ověřování na školách – na jejich základě budou tyto materiály v příštích dvou letech dále vylaďovány. V roce 2020 budou hotovy a zveřejněny definitivní verze.

K materiálům z oblasti robotiky je třeba dokoupit odpovídající hardware. Ostatní materiály nevyžadují žádné další náklady (kromě školních počítačů a připojení na Internet). Každá sada materiálů obsahuje úvodní pasáž, která vysvětluje, jak se v materiálu orientovat, jak podle něj vést výuku a co si na ni připravit, nainstalovat apod.

Rozcestník učebnic

 ZŠ / 1. stupeňZŠ / 2. stupeň
  1234567891234
Programování a algoritmizace Algoritmizace                        
Robotické hračky Bee-bot                        
          Scratch 1. st.                
              Scratch 2. st.          
                Scratch 2. st. (pokročilí)        
                    Python    
Informatika (ostatní témata)         Základy informatiky 1. st.                  
            Základy informatiky pro ZŠ              
          Práce s daty              
                      Základy teoretické informatiky
Základy robotiky         LEGO WeDo                
                LEGO Mindstorms        
                      Micro:bit s Pythonem  
                      Arduino  

Přehled učebnic

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů