Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

flag en

Robotika-programujeme-Micro-bit-pomocí-Pythonu---big.jpg

Učebnice Robotika pro střední školy: programujeme Micro:Bit pomocí Pythonu obsahuje sadu metodických materiálů pro učitele se zaměřením na programování, odráží zrevidovaný rámcový vzdělávací plán z informatiky a naplňuje některé z kompetencí, které jsou v něm zařazené. Učebnice se skládá ze dvou částí. Učebnice využívá k výuce platformu Micro:Bit a obsahuje jak hardware, tak i software.

Výukové materiály Micro:bit

Oblast:
robotika
Stupeň školy:
Střední
Autor:
Mgr. Jiří Pech, Ph.D.; PhDr. Milan Novák, Ph.D.

Micro:bit je open-source vývojový kit, vyvinutý ve Velké Británii za podpory BBC určený primárně pro výuku informatiky. Obsahuje 5x5 matici LED diod a dvě programovatelná tlačítka, kompas, tříosý akcelerometr (gyroskop) apod. Lze s ním komunikovat pomocí Bluetooth a dva micro:bity spolu mohou přímo komunikovat pomocí radia. Micro:bit je možné programovat pomocí několika programovacích jazyků  - Blocks (grafický jazyk podobný Scratchi) JavaScript a MicroPython. V této učebnici se programování zaměřuje na jazyk Python.

Učebnice MICRO:BIT je určena pro střední školy s doporučením pro školy netechnicky zaměřené a gymnázia. Učebnici lze použít s určitým uzpůsobením v nejvyšších ročnících základní školy.

Programátoři vytvářejí roboty, dálkově řízená vozidla, domácí automatizační zařízení atd. Platforma Micro:bit získala popularitu díky své jednoduchosti a cenové dostupnosti. Pro začátečníka, včetně dítěte, je relativně snadné s programováním na této platformě začít. Výukový potenciál lze spatřovat v pokrytí několika oblastí jako design, elektronika, embedded systémy a v neposlední řadě programování. Tyto oblasti se navzájem prolínají a doplňují.

Učebnice je rozdělena do kapitol, které obsahují příklady odstupňované podle náročnosti. Každá kapitola obsahuje materiály pro učitele v podobě podrobných průvodců hodinami, pracovními listy pro žáky a podrobnými průvodci teorií, vztahující se k probíranému tématu. V celé učebnici je kladen důraz na samostatné plnění úkolů, které postupně odhalují možnosti této plarformy.

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů