Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

flag en

Modelové školní vzdělávací programy

Na tomto webu zveřejněná sada učebnic „Informatika PRIM“ odpovídá inovovanému státnímu Rámcovému vzdělávacímu programu z informatiky pro základní školy z roku 2020. K nim byly vytvořeny pro potřebu škol a učitelů modelové školní vzdělávací programy pro snadnější sestavení obsahu vzdělávání v informatice podle nových RVP pro schválenou hodinovou dotaci 2 + 4. Školy se mohou, pokud se tak rozhodnou, jimi inspirovat nebo je převzít a upravit.

Tyto modelové ŠVP jsou vytvořeny ve čtyřech verzích:

1. ŠVP Opatrně vpřed   pdf edit

Je určen školám, které se rozhodnou přejít na novou informatiku bez jakýchkoliv nákupů pomůcek a přitom chtějí naplnit požadavky RVP.

2. ŠVP Nebojácně vpřed   pdf edit

Pro školy, které chtějí do změny výuky investovat nákupem robotických stavebnic a pomůcek a chtějí vytvořených učebnic využít v maximální míře.

3. ŠVP Progresivně vpřed   pdf edit

Pro školy, které chtějí do změny výuky investovat nejen nákupem robotických učebních pomůcek, ale i rozšířenou hodinovou dotací a posunutím startu výuky od 3. ročníku. Zde je připraven ambiciózní program pro dotaci 3 + 5 hodin.

4. ŠVP Kreativně vpřed    pdf edit

Ve verzi šablony, ze které si aktivní školy svůj ŠVP budou schopny sestavit samy.

 

Každý z modelových ŠVP lze stáhnout ve formátu pdf a v editovatelné podobě. Pro stažení klikněte na ikony.

 

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů