Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

flag en

Soutěže

Nabízíme přehled informatických soutěží, do kterých se můžou zapojit leckdy i ti nejmenší.
Doporučte některou vaší škole.  

Bobřík informatiky

bobrik cz maly
Předmětová soutěž pro žáky od 4. třídy ZŠ po maturitu. Jejím cílem je seznámit soutěžící i učitele s tím, co jsou informatické otázky a problémy.

 

Baltík

Mezinárodní programátorská soutěž pro žáky od 1. třídy ZŠ po střední školu.

Soutěž v programování

Soutěž je určena žákům základních a středních škol. Obě věkové kategorie jsou hodnoceny samostatně.  Úlohy do krajského a ústředního kola zpracovává ústřední porota a zadání úloh je jednotné pro celou ČR.  

Kasiopea

Soutěž určená především pro studenty středních škol. Soutěží se v praktickém programování a každý může použít jakýkoliv jazyk. K úloze vždy obrží studenti vstup a jejich úkolem je odevzdat jen odpovídající výstup – je tedy jedno, jak ho spočítají.

Robosoutěž

Robotická soutěž pro týmy ze základních i středních škol. Soutěžící staví vlastního robota z LEGO Mindrstorm a s ním pak mají za úkol plnit zadané úkoly.

Scratch Cup

Celosvětová soutěž v progamovacím jazyce Scratch pro žáky základních škol.

INTERnetová LOgická Soutěž

InterLoS je pětihodinová internetová týmová soutěž. Týmy řeší zadané, různě obtížné úlohy, které jsou šifrovacího, logického nebo programovacího charakteru. Řešení odevzdávají prostřednictví webové stránky, která je okamžitě ověřuje. Za správně vyřešené úlohy získávají týmy body, které okamžitě ovlivňují jejich pořadí na výsledkové listině.

First Lego League - Česká liga robotiky

Týmová soutěž pro žáky ve věku 9 - 16 let.

Juniorerb

Soutěž pro jednotlivce i týmy do 19 let v tvorbě webových stránek.

Future Factory

Soutěž Minecraft, která otvírá potenciál hry pro učení se technickým dovednostem.

CEOI (Central European Olympiad in Informatics)

Každoroční soutěž v informatice pro středoškolské studenty ze zemí středoevropského regionu. Na FI MU se konaly tyto ročníky: 2015, 2007 a 1999.

IOI (International Olympiad in Informatics)

Světová olympiáda v informatice.

CPSPC 2017 (Czech-Polish-Slovak Preparation Camp)

Soustředění reprezentantů CZ, SK a PL před mezinárodními olympiádami v informatice.

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů