Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

Informatické myšlení

flag en

Webové stránky

Vyzkoušejte si sami nebo se svými dětmi první i pokročilé krůčky v programování. Zvládne to každý a je to zábava! V seznamu najdete také stránky iniciativ, které nabízí větší množství tématických workshopů a kroužků pro děti a tématické účty na sociálních sítích.

Hodina kódu 

hour of code logo
Na webových stránkách projektu Hodina kódu (Hour of code) najdete také v českém jazyce nemálo aktivit pro malé i velké, kteří si chtějí vyzkoušet základy kódování. Zpravidla jsou navíc zabaleny v atraktivních rámcích na motivy Elsy, Minecraftu a dalších. Jako ideální aktivitu při stonání doporučují dva ze tří rodičů.

Bobřík informatiky

bobrik cz maly

Informatická soutěž pro žáky základních a středních škol. Zapojení do ní organizují samotné školy, ale v archivu soutěže může každý zájemce najít úlohy z předchozích ročníků, vybrat si příslušnou věkovou kategorii a soutěž si sám vyzkoušet nanečisto.

Akademie programování

AP bannerWEB

E-learning “Kód za kódem”, který vás z domova provede základy programování popř. grafiky.

Umíme programovat

postavy alone up

Naučte se programovat, procvičujte programování hrou či na příkladech. Témata: Programování v Pythonu, binární křížovka, sudoku, želví grafika, šipkovaná, programátorská úkolovka, tabulky, robotanik

CS Unplugged - Volné aktivity pro učebny nebo doma

a5b2cb0de90de72b198b3d88773cda15

CS Unplugged je sbírka bezplatných učebních aktivit, her a hádanek, ve kterých děti zkoumají informatiku pomocí karet, šňůr, pastelek a běhání. Děti se seznamují s informatickými koncepty jako binární čísla, algoritmy a komprese dat přímo, nikoliv skrze počítač nebo jinou techniku, což někdy odvádí pozornost a zatemňuje podstatu věci. Zároveň taky nemusíte žádnou elektroniku kupovat. Aktivity CS Unplugged jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, od základních škol až po seniory. Používají se po celém světě již více než dvacet let, ve školách i mimo ně. Materiály nyní existují ve dvou verzích, ty původní autoři postupně upravují pro lepší použitelnost ve školní výuce.

Bezplatná hra Rabbids Codin

rabbids1 356646
Nová bezplatná hra od Ubisoftu, která skvěle kombinuje učení a zábavu a umožňuje osvojit si základy programování i těm nejmenším. Úkolem hráčů je vyčistit vesmírnou loď zamořenou králíky. V každé úrovni je potřeba vymyslet pokud možno co nejjednodušší možnou instrukci, s níž lze zadání splnit. Titul Rabbids Coding je k dispozici zdarma na platformě Uplay. 

Kroužky a semináře od Czechitas

190819 czechitas small 009 Po 1

Czechitas pořádá řadu workshopů, kroužků a seminářů pro děti od osmi let, ale také pro ženy všeho věku. Více o akcích Czechitas pro děti se můžete dozvědět v tomto videu.

Robodoupě

unnamed 3

Web nejen o robotice. Nadšenci na něm najdou nejrůznější novinky z oboru, zájemci pak třeba pozvánky na akce, kde si lze robotiku vyzkoušet na vlastní pěst, a pravidelná setkávání každý měsíc na Matematicko-fyzikální fakultě UK na Malostranském náměstí v Praze.

Make it today

Profile picture logo static yellow

Platforma, která pořádá řadu tematických kurzů a workshopů pro děti.

wITches
hat front 2

Studentky Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze si říkají wITches a učí děti programovat. Pořádají akce zdarma pro děti od 5. - 9. třídy, zábavně a bez nároku na odměnu. Jejich cílem je zvýšit zájem dětí o elektrotechniku a informatiku.

 

Zůstaňte v obraze


© Copyright 2018 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Vyrobil Rexonix, corporate design Helena Jiskrová. Pravidla ochrany osobních údajů